7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

08.12.2013 - 02:28

2014′ün merakla beklenen yabancı dizileri- İZLE

İşte 2014′te yeni yayınlanacak yabancı diziler arasında en merak edilenler...2014 gelmeden yabancı dizi tutkunları yeni yılda yayınlanacak yapımları merakla bekliyor. İşte 2014'ün sabırsızlıkla beklenen dizileri ve konuları...

Intelligence

Kanal / Tür: CBS / Aksiyon – Bilim Kurgu

Konu: Ajan Gabriel’in beynine yüksek teknoloji ürünü ve henüz deneysel olan bir çip yerleştirilir. Bu sayede adam, Internet, WiFi veya uydu sayesinde dünya çapında istediği bilgiyi rahatlıkla elde edebilecek birine dönüşür. Bu özelliğini de içinde bulunduğu takımla birlikte Amerika’nın düşmanlarına karşı savaşmak için kullanır.

Çip yerleştirilen ajan Gabriel’i LOST‘un ünlü yıldızı Josh Holloway, içinde bulunduğu ekibin başındaki Lillian Strand’i ise ünlü polisiye CSI‘ın yıldızı Marg Helgenberger canlandıracak. Dizinin arkasındaki isim de CSI ailesinin yapımcısı Jerry Bruckheimer
Prömiyer: 7 Ocak


Killer Women

Kanal / Tür: ABC / Drama – WesternKonu: Arjantin’in Mujeres Asesinas adlı dizisinden uyarlama. Yeni boşanmış, eski güzellik kraliçesi, şerifin kızı ve orman bekçiliği yapan Molly Parker’ın, erkek egemen bir çevrede yaptığı işte yükselmesi ve yaşadıkları üzerine kurulu bir drama.

Dizinin yapımcıları arasında Modern Family’nin Gloria’sı Sofia Vergara da var.
Prömiyer: 7 Ocak


Helix

Kanal / Tür: Syfy / Bilim Kurgu – Gerilim

Konu: Helix, Arktik’te Hastalık Kontrol Merkezi’nde çalışan bir grup bilim insanını konu alacak. Potansiyel bir salgını önlemek için bölgeye giden bilim insanlarımız hastalığın insanlık için bir felaket olabileceğini fark ettiklerinde ise, ellerinde sadece iki seçenek kalacak. Onu yok etmek veya dünyanın yok olmasına izin vermek.

Dizinin yapımcıları arasında Battlestar Galactica’nın ve Star Trek’in de yapımcılarından olan Ronald D. Moore yer alıyor.
Prömiyer: 10 Ocak

True Detective

Kanal / Tür: HBO / Suç – Drama


Konu: 17 yıldır süregelen cinayetlerin aydınlatılması için “Lousiana” dosyası yeniden açılıyor. Cinayetleri araştıran detektifler Rust Cohle (Matthew McConaughey) ve Martin Hart (Woody Harrelson)17 yıllık cinayetleri çözmeye çalışırken, dizi, zamanı ileri geri oynatarak farklılık yaratmaya da çalışacak.

Serinin yapımcıları Nic Pizzolatto ve Cary Fukunaga. Pizzolatto’nun The Killing’te çalışmış olması, hikâyenin ve atmosferin seriye uygunluğu açısından ciddi bir avantaj.
Prömiyer: 12 Ocak


Klondike

Kanal / Tür: Discovery Channel / Drama


Konu: Dizi iki tane macera tutkununun arkadaşlığını konu alıyor. Bu iki çocukluk arkadaşından birisi Bill Haskell (Game of Thrones’tan tanıdığımız Richard Madden), diğeri ise Byron Epstein’dır. (En son Kick-Ass 2′da gördüğümüz Augustus Prew) Bill ve Byron, Kanada’nın Kuzeybatısındaki Yukon eyaletinin Klondike bölgesinde altın bulunmasıyla birlikte 1896 – 1899 yılları arasında bu ücra bölgeye altın aramak için yola koyulan 100.000 civarı insandan ikisidir. Kısa yoldan zengin olma umuduyla bu topraklara doğru yola çıkan binlerce insanın büyük çoğunluğu hava şartlarından ölecek, çok azı gerçekten zengin olacaktır. Olay tarihte Klondike Altına Hücum ismiyle bilinmektedir. Peki Bill ve Byron altınlara ulaşıp altın için insan öldürebileceklerin bulunduğu bölgeden sağ salim çıkarabilecekler mi?


Dizinin yapımcıları arasında Ridley Scott var. Hikâye Charlotte Gray‘in Gold Diggers: Striking It Rich in the Klondike isimli kitabından esinlenme.
Prömiyer: 20 Ocak


Black Sails

Kanal / Tür: Starz / Macera – Drama


Konu: Michael Bay’in (Transformers, Armageddon, Pearl Harbor) yapımcılığını üstlendiği dizi, Kaptan Flint (Toby Stephens) ve adamları etrafında dönen hikâyeleri anlatıyor ve Robert Louis Stevenson’ın klasik romanı “Hazine Adası”ndan 20 yıl önce geçmekte.

Kendi zamanının en zeki ve hızlı adamları arasında kabul edilen Flint, adamlarına bir yenisini ekliyor; John Silver (Luke Arnold). Her türlü tehdite karşı koyarak canlarını korumak için o zamanların suçlu cenneti New Providence Adası’na gidiyorlar. Öyle ki ada, korsanlar, hayat kadınları, hırsızlar, hazine peşinde koşanlarla dolu.
Prömiyer: 25 Ocak


Resurrection

Kanal / Tür: ABC / Drama – Fantastik


Konu: Missouri‘nin Arcadia kentindeki sakinlerin, yıllar önce kaybettiği yakınları yeniden canlanmaktadır. Üstelik ölmelerinin üstüne ne kadar zaman geçerse geçsin, öldükleri zamanla birebir aynı görünüme ve özelliklere de sahiptirler. Böylesi alışılagelmedik bir olayın yaşanması üzerine, o kasabanın şerifi bu olayın perde arkasını araştırmaya başlar. Tabii ki hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve tabii ki ortalık daha da karışır…

Resurrection, Ağustos 2013′te piyasaya çıkan The Returned isimli romandan uyarlama. Benzer bir konuya sahip olduğu Les Revenants ile karıştırılsa da o, aynı isimli 2004 yapımı bir filmden uyarlama bir dizi. Bu arada Resurrection’ın yapımcılarından birisi de Brad Pitt.
Prömiyer: 9 MartPenny Dreadful

Kanal / Tür: Showtime / Drama – Korku


Konu: Penny Dreadful’da, Edebiyat’ın ünlü ve korkunç karakterlerinden bazıları – Dr. Frankenstein ve Frankenstein Canavarı, Dorian Gray ve Dracula’nın romanındaki ikonik karakterler de dahil olmak üzere- Viktorya Londra’sında yer alacaklar. Dizi bu klasik korku hikayelerini bir araya getirecek ve karakterlerin canavar yönlerini kavramalarını anlatacak. Dizi “Psikolojik Gerilim” olarak tanıtılıyor.

Sam Mendes projeyi yönetiyor, John Logan ise hikâyeyi yazıyor. İkili ilk defa bir televizyon yapımı için çalışıyor. Başrollerde ise Josh Hartnett (Ethan Chandler) ve Eva Green (Vanessa Ives) var.
Prömiyer: Belli Değil (Muhtemelen Sonbahar)


Crossbones

Kanal / Tür: NBC / Drama


Konu: Tarihin ünlü korsanlarından Kara Sakal’ın (açık adıyla Edward Teach) yaptıkları ve yaşamı üzerine kurulu olacak bir dizi. 1715′in Bahama Adaları ve civarından, yani Kara Sakal’ın ilk ortaya çıktığı zamanlardan başlanacak. Tom Lowe adlı gizli bir suikastçı da onu öldürmek için görevlendiriliyor. Üstelik denizlere ve ticarete korku salmaya başlayan bu korsanın peşinde olan bir tek o değil… İşte, bu noktada işin içine bir de aşk giriyor. Her şey de karışıp arap saçına dönüyor.

Colin Woodard’ın The Republic of Pirates kitabından uyarlama ve yaratıcısı da Luther‘ın da arkasında olan Neil Cross. Kara Sakal’ı ünlü oyuncu John Malkovich canlandıracak.
Prömiyer: Belli Değil


Outlander

Kanal / Tür: Starz / Drama – Romantik – Bilim KurguKonu: 1945′te, Claire Randall (Caitriona Balfe) bir savaş hemşiresidir ve anlamlandırılamayan bir şekilde 1743 yılına transfer olur. Kendisini bir anda bambaşka bir dünyada ve canına kastedilirken bulan Claire, zorla Jamie Fraser (Sam Heughan) isimli genç ve romantik bir İskoç savaşçıyla evlendirilir. Claire’in kalbi artık çok farklı zamanlardaki iki erkek için atmaktadır.

Dizinin yapımcıları arasında Battlestar Galactica’nın ve Star Trek’in de yapımcılarından olan Ronald D. Moore yer alıyor.
Prömiyer: Belli Değil


Turn

Kanal / Tür: AMC / Drama

Konu: 1778 yılında geçecek olan hikayede, New York’lu bir çiftçi, çocukluk arkadaşlarıyla bir olup, “Ülkenin ilk casusları” ünvânını ceplerine koyup, “The Culper Ring” adıyla bir casus çetesini oluştururlar. Bu çete, Amerika’nın bağımsızlık mücadelesine ciddi etki edecektir…

Hikaye yaşanmış olaylara dayanmaktadır.
Prömiyer: Belli Değil


Better Call Saul

Kanal / Tür: AMC / Komedi – Drama


Konu: Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz.

Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould.
Prömiyer: Belli Değil (Muhtemelen Sonbahar)

The Leftovers

Kanal / Tür: HBO / Drama


Konu: Tom Perrotta’nın aynı isimdeki romanın uyarlanacak olan dizi, “Ani Dönüş” olarak bilinen bir baygınlık olayı sonrası insanların bir anda yok olduğu görülen küçük bir kasabayı konu alıyor. Ana hikaye kasabanın başkanı Kevin Garvey’nin (Justin Theroux) ailesinin engellemelerine rağmen 100 insanın kaybolduğunu gören halkına yardım etmeye çalışması etrafında toplanıyor. Garvey’nin eşi Guilty Remnant (Amy Brenneman) kafayı tarikatla bozmuş, oğlu ise kendini peygamber ilan eden Holy Wayne adında birinin peşinden gidiyor. Sadece kızı, Kevin’in yanında durmaktadır, ancak o da olaydan sonra değişimler yaşıyor.

Dizinin yapımcılarından birisi de Lost’tan tanıdığımız Damon Lindelof.
Prömiyer: Belli Değil


The Strain

Kanal / Tür: FX/ Drama – Korku – Bilim KurguKonu: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na kapıları mühürlü, ışıkları kapalı bir uçak iniş yapar. Epidemiyolog Dr. Ephraim Goodweather (ya da Corey Stoll) ekibini alıp olayı araştırmaya başlarlar. Buldukları ise 200 ceset, 4 tane de kurtulan insandır. Durum ise cesetlerin morgdan kaybolmaya başlamasıyla tuhaf bir hal alır. Goodweather ve ekibi, kendilerini sadece sevdikleri kişiler için değil, tüm insanlık için bir tehdit oluşturan “şeyle” uğraşırken bulacaktır.

Dizinin yapımcısı Guillermo del Toro ve Chuck Hogan. Dizi, aynı ikilinin aynı isimli romanına dayanıyor.
Prömiyer: Temmuz