7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

24.10.2013 - 23:46

Vücudunuzu şaşırtarak incelin

Kadınların kas ve anatomik yapılarına uygun spor aletlerinin inovasyonunu yapan merkezlerin kurucusu Burcu Işık’ın geliştirdiği, vücudu şaşırtma metoduna dayalı PS Sistemi, kadınların yeni gözdesi oldu. Işık, formda ve fit hissetmek isteyen kadınlara ‘PS Sistemiyle form tutabilecekleri’ mesajını verdi.ARGE çalışmalarının sonucunda Portakal Spor Salonları’nı kuran Genel Müdür Burcu Işık, PS Sistemiyle ilgili olarak, egzersiz esnasında “Vücudu şaşırtma” prensibiyle hareket edildiği için diğer sistem ve egzersizlere göre çok daha hızlı yağ yakılarak incelme sağlanıyor. Monotonluktan uzak ve eğlenceli olması da programın bir başka avantajı” şeklinde konuştu. Işık Portakal Spor Salonları’nın en belirgin özelliğinin 18 üniteden oluşan istasyonlar ve günde sadece 30 dakika sürede spor faaliyetine olanak sağlayan özel program olduğunu aktardı ve şu bilgileri verdi:“Portakal Spor Salonları’nda uygulanan programda her 30 saniyede bir duyulan “bip” sesi ile istasyon değiştiriliyor. Bedeni fazla zorlamadan, 30 sn.de istasyon değiştirilmesiyle yapılan egzersizlere uyum sağlamaya çalışan vücut ezbere gitmeksizin her aşamada maksimum performans alınmasını sağlıyor. Bu sayede rutin ve sıkıcı bir program yerine istasyon çalışmasıyla Portakal Spor üyeleri daha keyifli vakit geçiriyor.”

Her gün Ne Yediğinizi Diyetisyenler Takip Ediyor

Burcu Işık şöyle devam etti:
“PS Sistemi adını verdiğimiz bu yöntem aslında sadece spor salonunda uygulanan bir yöntemden ibaret değil. Bir yaşam tarzının benimsenmesini içeriyor. Örneğin tüm gün boyunca, yiyip içtiklerinizi saatleri ve miktarları ile internet üzerinden sisteme giriyorsunuz ve diyetisyenlerimiz sizi doğru beslenmeye yönlendiriyorlar. Üstelik bu hizmet üyelerimize ücretsiz olarak veriliyor.”

Kişiye Özel Egsersiz İmkanı

PS Sisteminde kullanılan ekipmanların kadın fizyolojisi ve anatomisine göre dizayn edilmesinden ve kişiye özel egzersiz programları hazırlanmasından dolayı güvenli egzersiz imkanı sağlanıyor. Böylece PS Sistemi’yle 15-80 yaş arasındaki spor yapmaya engel bir durumu olmayan tüm kadınlar gönül rahatlığıyla spor yapabiliyor.

Portakal Spor üyeleri, PS Sistemi haricinde Power Plate, pilates, yoga, zumba, dans, ozon sauna, masaj gibi ek hizmetlerden de yararlanabiliyorlar. YediRenkHaber