7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

18.11.2016 - 13:51

MELANIA TRUMP'IN BİLİNMEYENLERİ

Donald Trump'ın üçüncü eşi, 18 yıllık hayat arkadaşı 11 yıllık karısı, ABD'nin yeni First Lady'si Melania Trump. Ülkenin 227 yıllık tarihine bakalım nasıl damgasını vuracak. Lüks tutkusu yüzünden Beyaz Saray'ı 'Altın Saray' yapacak denilen Melania'nın gizli arşivinden belgeleri topladık. Buyurun sıcak bilgiler bizden yorumlar sizden...ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, Beyaz Saray'a adım atmadan, geçmişi, ailesi ve evlilikleriyle manşetlere yerleşti. Dışarıdan görünen şaaşalı hayatı bir kenara koyarsak Trump'ın hayatta yaptığı seçimler aslında hep siyah beyaz.


Üç kez nikah masasına oturan emlak kralı eşlerini Balkan güzellerden seçti.

Hepsinin geçmişinde modellik, kayak sporu var. 'Üç lady'nin ortak tutkusu pahalı mücevherler. Beş çocuğunun dördü ise kendisi gibi Pennsylvania Üniversitesi mezunu.

En küçük oğlu 10 yaşındaki Barron da muhtemelen büyüdüğünde aynı okulu bitirecek. Ama biz gelelim asıl merak edilene...


Trump'ın üçüncü eşi Amerika'nın yeni First Lady'si Melania Trump'a... O'nun için 'Beyaz Saray'ı Altın Saray yapacak kadın' deniliyor.

Lüks tutkusu diğer iki eşi katlıyor. Babası Komünist Parti üyesi olan Slovak First Lady'nin dünyanın en büyük mücevher koleksiyonuna sahip kadın olduğu iddia ediliyor. Güzelliğe, gardırobuna ve dekorasyona milyonlar harcıyor ama evine dadı sokmuyor. ABD'nin yeni Jackie Kennedy'si olarak lanse edilen Melania Trump'ın işte bilinmeyen dünyası.

KÖYDE DOĞDU KASABADA BÜYÜDÜ
Çek asıllı Melania Trump, 26 Nisan 1970 doğumlu, Boğa burcu. Eski model, yeni mücevher ve saat tasarımcısı. 2005 yılından beri ABD'nin yeni başkanı ve emlak milyarderi Donald Trump ile evli.

Köyde doğdu, babasının Komünist Parti'ye üye olmasından dolayı ailesiyle sık sık yer değiştirdi.

Ergenlik yılları Sevnica kasabasında geçti. 16 yaşında Ljubljana Üniversitesi'nde eğitim alırken 1.80'lik boyu ve düzgün fiziğiyle fotoğrafçı Stane Jerko tarafından fark edildi.

Bir yıl sonra okulu bıraktı. 18 yaşında Milano'da modellik anlaşması yaptı. New York'a İtalyan işadamı Paolo Zampollini'nin sayesinde aldığı vize ile 1996'da geldi.

1998'de Donald Trump ile bir barda tanıştı. Trump, o anı şöyle anlatmıştı: Onu gördüm, vuruldum. Telefonunu istedim. Yanımda başka bir kadın olduğu için vermedi. Onu tuvalete kadar takip ettim, içeri bir kız arkadaşımı yollayıp yeniden istettim. ‘O versin' demiş. Ev, iş, ne kadar numaram varsa verdim! İddialara göre Donald Trump sonradan eşi olacak Melania'ya çalışma iznini almak için bir model ajansına 20 bin dolar ödedi. 2001'de ABD'de kalıcı oturma hakkına sahip olan Melania, 2005'te Trump ile evlendi, aynı yıl oğlu Barron'u dünyaya getirdi bir yıl sonra da Amerikan vatandaşlığına geçti.

GÜZELLİK SIRRI: HAVYAR
47 yaşında ama göstermiyor. "O kadar para bizde olsa..." dediğinizi duyar gibiyiz.

Modern Sindrella Melania, Trump Tower'daki şatosundan vaktiyle güzellik sırrını şöyle vermişti: Yüzüme havyar sürüyorum. Kırışıklıklara bire bir geliyor! Ardından daha da ileri gitti ve havyarlı karışımın kremini yaptı. 'Melania Caviar Complexe 6' kremi, protein, kolajen ve oksijen içerikli. İçine şampanya da katmış olması muhtemel!

ÜÇ KURUŞ FAZLA OLSUN
KIRMIZI VE İPEK OLSUN
Bir moda dergisine verdiği röportajdan kesit: Giyinmeyi seviyorum. Öyle eşofman filan giymem. Barron'u okuldan almaya giderken diğer anneler gibi sıradan görünmek bana göre değil. Tabii ki arada tişört ve kot giyiyorum, çünkü rahat. Ancak benim kumaşım ipek ve kaşmir. Renkte kırmızıya, fuşyaya ayrı bir düşkünlüğüm var.

AYAKKABI MI? TABİİ Kİ CHRISTIAN LOUBOUTIN
"Her sezon ve her rengini alırım. Koleksiyon ilk bana gelir. Neden mi Christian Louboutin? Çünkü seviyorum. Her kıyafetime uyuyor. İş yemeğinde de davette de ayağımda. Hele o topukları yok mu, başka hiçbir markada yok."

KAÇ ESTETİK OPERASYON GEÇİRDİ DERSİNİZ?
Beyaz Saray'ın en sansasyonel 'First Lady'si Melania Trump, bugünkü görüntüsüne geçirdiği onlarca estetik operasyon sonrası kavuştu. Medyaya yansıyanlar ise şöyle. Birkaç kez göğüs estetiği yaptırdı. İlk göğüs estetiğini 1990'ların sonlarında, sonuncusunu iki yıl önce oldu. Yeni First Lady burnuna da birkaç kez estetik müdahale uygulattı. Son olarak Donald Trump'ın kızı Ivanka'nın burnunu yaptırdığı estetikçinin yolunu tuttu. Şimdiki burnunun şeklini üvey kızı Ivanka'ya bire bir benzetti. Melania, elmacık kemiği ve çenesi için de neşter altına yattı. Yüzünü gerdirdi, dudaklarını kalınlaştırdı. Başkanlık seçiminden bir yıl önce kalçasını şekillendirdiği söyleniyor. Tüm bu estetik operasyonlara rağmen Melania kadınlara 'Ben doğal güzelim siz de doğal güzellikten vazgeçmeyin' tavsiyesinde bulunuyor.

GELİNLİĞİ VE DÜĞÜN OLAY OLMUŞTU
Melania Trump düğününde, üzerinde 1500 tane kristal taş olan 100 bin dolarlık John Galliano imzalı bir gelinlik giymişti. Dört metre uzunluğundaki gelinliğin beş metre duvağı vardı. Melania Trump’ın 12 karatlık pırlanta evlilik yüzüğünün 6.2 milyon TL olduğu biliniyor.

1 milyonluk düğüne Clinton'lar da katılmıştı. Donald Trump bu durum için "Tabii katılacaklar, Clinton Vakfı'na bağış yaptım" demişti.

GİZLİ SERVİSİN ONA VERDİĞİ İSİM
Amerikan gizli servisi tıpkı bir zamanlar Bill Clinton'a 'Kartal' eşi Hillary'ye 'Çam' kod adını verdiği gibi Donald ve Melania Trump'a da isim takmış. Serviste Donald Trump'ın adı 'kodaman' eşi Melania'nınki 'İlham Perisi' olarak geçiyormuş.

MÜCEVHER TUTKUSU PATRON YAPTI
Slovenya'da Ljubljana Üniversitesi'nde mimarlık eğitimi alan, ancak mezun olup olmadığı sır kalan Melania Trump'ın estetik ve sanattan çok lüks tutkusu ağır basıyor.

Dünyanın en pahalı mücevherlerine sahip olduğu söylenen First Lady, 2010 yılında kendi pırlanta koleksiyonu QVC'yi kurdu.

BEYAZ SARAY 'ALTIN SARAY' OLACAK!
Yeni First Lady'nin kendine ait onlarca evi var. Ancak içlerinde en sevdiği eşi ve oğluyla yaşadığı Manhattan'daki Trump Towers'taki penthouse.

Melania evini kendi dekore ettiğini söylüyor. Mimaride altın detaylara tutkun olduğunu anlatan Melania'nın evinin duvarları altın varakla kaplı, tabii mobilyalar ve aksesuvarlar da öyle...

NE KADAR YARDIMSEVER?
Melania Meme Kanseri Araştırma Derneği, Polis Atletik Ligi ve Amerikan Red Cross gibi kuruluşlara destek veriyor. Ama hiçbirinin yönetiminde aktif değil.

DADIYI İŞE ALMADI
Oğlu Barron Trump'ı Manhattan'daki 3 katlı lüks apartman dairesinde kendisi büyüttü. Bakıcı yardımı almamasıyla gurur duyuyor.

ÜVEY OĞLUNDAN 7 YAŞ BÜYÜK
Melania Trump 47 yaşında. Kocasının büyük oğlu Donald Trump Jr.'dan sadece 7 yaş büyük. ABD basınında bu olay alay konusu.

YENİ JACKIE KENNEDY OLUR MU?
1999’da, Trump’la bir yıldır birlikteyken New York Times’a verdiği demeçte, "First Lady olursam, geleneksel bir imaj seçerim. Jackie Kennedy ve Betty Ford tarzı destekleyen bir eş olurum" demişti.


Haydi karşılaştıralım: Jackie Kennedy First Lady olduğunda 31 yaşındaydı. Melanie 47. Jackie bürokratik kaideleri biliyordu, Melania öğrenmeye hevesli değil. Jackie Kennedy, modanın yanı sıra politika ve tarihe meraklıydı, Melania mücevhere. Jackie, Indira Gandhi'nin Hindistan başbakanı olmadan önce aksi bir kadın yorumunu yapmış, 'dikkat edin' demişti. Velhasıl Jackie, dönemin politik figürleriyle ilişkilerini hep sıkı tutmuştu. Melania'nın tavrı muamma.

Gelelim ABD'nin 227 yılık tarihinde sonradan vatandaş olan ikinci First Lady olmasına. İlk göçmen First Lady John Quincy Adams'ın eşi Louisa Adams Londralıydı. Babası ABD'li diplomat, annesi İngiliz siyaset bilimciydi. Yani Adams, Beyaz Saray'a geldiğinde kaideleri biliyordu ve hiç zorluk yaşamadı.İLK LADY
IVANA TRUMP DÜNYALARI ALDI!
Donald Trump ilk eşi ve 3 çocuğunun annesi Ivana Zelníčková ile 1977'de evlendi. Çek model ve kayakçı Ivana Trump işlerin büyümesinde eşine hep destek oldu. 1990'larda Trump'ın adı sonradan ikinci eşi olacak Marla Maples ile anılmaya başlandı. Çift 1992'de boşandı. İddialara göre o tarihte Ivana, 20 milyon dolar tazminat, Connecticut'taki 14 milyon dolarlık malikane, yıllık 5 milyon dolar ev giderleri, 350 bin dolarlık yıllık nafaka, mücevher koleksiyonu, Palm Beach'teki Mar- a-Lago malikanesinin yarısını, Palm Beach'teki sosyetik gece kulübünü aldı. Ivana, boşandıktan iki yıl sonra başka bir milyonerle Riccardo Mazzucchelli ile evlendi. 3 milyon dolarlık düğünde Ivana salona babasının değil, eski eşinin kolunda girdi. Evlenmeden önce eşiyle ihanet halinde 15 milyon dolarlık tazminat anlaşması yapan Ivana ikinci kocasını nikahtan kısa süre sonra boşadı. Mazzucchelli hakime "Ben onu değil, Ivana beni Donald Trump ile aldatıyor" dese de inandıramadı. 68 yaşındaki Ivana, Donald Trump ile hala iyi dost. Bir de hatırlatma yapalım. Ivana Trump'ın boşanma sonrası tarihe geçen sözü: Bir kadın hayatında dört hayvana ihtiyaç duyar; garajında jaguar, yanında kaplan, omuzlarında vizon ve tüm bunları ödeyecek bir eşek!

İKİNCİ LADY MARLA MAPLES
"PARAYA DEĞİL ADAMA BAKARIM" DEYİP GİTTİ

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump ikinci evliliğini de yine bir başka Balkan güzeliyle yaptı. Hırvatistan asıllı, ABD'li televizyon yıldızı ve model Marla Maples, Trump ile 1989 yılında tanıştı. Tiffany Ariana Trump adını verdikleri kızları 1993 yılında doğdu. Çift aynı yıl görkemli bir törenle evlendi. Ancak 4 yıl sonra ayrı yaşamaya başlayan ikili 1999'da boşandı. Maples boşanmada "Sürekli partilerden sıkıldım. En büyük zenginliğim kendim. Hayatın bedeli yoktur" dediyse de 2 milyon dolar tazminatı, yaşadıkları evi ve sonradan 20 milyon dolara sattığı mücevherlerini aldı.