7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

29.12.2015 - 18:34

THY'nin ilk seferini yaptığı Zaporijya bakın neyle ünlü

Türk Hava Yolları (THY), Ukrayna’daki 6. uçuş noktası olan Zaporijya şehrine ilk uçuşunu gerçekleştirdi.Türk Hava Yolları (THY), Ukrayna’daki 6. uçuş noktası olan Zaporijya şehrine ilk uçuşunu gerçekleştirdi.
Açılışa THY Satış Başkanı Ziya Taşkent, Doğu Avrupa ve Balkanlar’dan sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman, Zaporijya Belediye Başkanı, Bölge Konseyi Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Odesa Başkonsolos Vekili ile Türk iş adamları katıldı. TK 1469 sefer sayılı uçak, Zaporijya Havalimanı’na inişinde su tankı ile karşılandı. Zaporijya Havalimanı’nda yapılan basın toplantısına Türk ve Ukraynalı yetkililer katılırken, ilk uçuşun anısına pasta kesildi. Ukrayna yetkilileri, seferlerin başlamasından dolayı duydukları memnuniyetlerini belirtirken, ayrıca Türk Havayolları’na ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini sundular. Peki Zaporijya tam olarak nerede ve neyiyle ünlü?

Zaporijya ya da Zaporijjia, Dinyeper Nehri'nin sahilinde bulunan ve Ukrayna'nın Zaporijya Oblastı'nın idarî merkezi olan şehir. Ukrayna’nın bu en turistik şehirlerinden biri olan Zaporozhye kenti, aslında Türkler arasında pek bilindik bir yer değil. Şehir gece kulüpleriyle ünlü.2000, Sovetskiy ave., 15
Adındanda anlaşaılacağı üzere bu kulüp 2000 yılında açılmıştır. Sinema salonu büyüklüğünde tavanı vardır. Oldukça ilginç lazer gösterileri ve köpük makineleri vardır. Bu gece kulübünün bir salonunda ise slot makineleri, elektronik rulet,bilardo ve havuzu vardır.

CROWBAR,Lenina ave., 135
2006 yılında açılan bu gece kulübü intourist otelinin zeminindedir.Girişinde güvenlik görevlisi vardır. Salonlarında tablolardan , yumaşak kanepelerine kadar vardır.

MUSIC HALL ,40 let Sovetskoy Ukraini str., 55.
Şehir merkezindedir. 2 katlı bu binada 2 disko salonu ve bilardo salonu vardır. 26 yıldır açık olan bu kulübe genellikle orta yaş üstü ziyaret etmektedir. Şehrin en uzun barına ve vip salonuna sahiptir. Salonları küçük ama çok rahattır. Gecehayati.biz Dans platformu ise benzersizdir. Müzik formatı: Electro, Electro-House, Techno-House, Minimal, Disco 80-90 sauna bilardo, TV, video kaydedici, mini mutfak, 200 metrekare ile ilgili bir oda vardır. Havuz 3,5 X 3,5 m. Kadardır ve gece gündüz çalışmaktadır.

SOVA CLUB, Naberezhnaya magistral’ ave., 15
2007 yılından beridir açık olan bu gece kulübü oldukça şıktır. Tanınmış şarkıcılar burayı tercih eder. Tematik partiler ve konserlerde olmaktadır bazen.VEGA , Electrozavodskaya str., 3
Gece kulübü Vega dinyeper nehrinin sağ tarafında buunur. En iyi şehir kulübü olmasına rağmen bir çok kişi buraya sırf Coziness için gelir. Sadece Cuma ve Cumartesi günleri açıktır.

EVROPA , Pobedi str., 129
Bu kulüp bir bodrum katında hizmet vermektedir. Zaporozhye kentinin kült gece kulübü olara bilinmektedir. Çok şık ve süper ötesi bir tasarıma sahiptir. Ortaçağ kalesi gibi görünen bu kulüp oldukça popüler olmasına rağmen bize göre çok küçüktür.

MIX , Lenina ., 92
Bu ece kulübü öğrenci pansiyonlarına yakın ilk gece kulübüdür.2 katlıdır ve bir katı bodrumdur. 700 kişi kapasitelidir. Bar ve kokteyller, nargile odası, chill-out vardır. Kulüp show-programlar, lazer gösteriside bulunmaktadır. “Mix” de Zaporozhye şehrinin merkezi kulüplerinden biridir.