7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

28.06.2015 - 23:15

Akdeniz'de Lanetli Ada

İtalya'nın Napoli şehrinde Akdeniz'in en garip adalarından biri bulunuyor.İtalya'nın Napoli şehrinde Akdeniz'in en garip adalarından biri bulunuyor. Gaiola Adası'nın güzel görüntüsünün altında ise bir lanet yatıyor...

Lanetli adanın ünvanı ise 1920'lere kadar dayanıyor. Adaya ilk yerleşenlerden İsviçreli Hans Braun'ın kaderi de pek iyi gitmemiş bu konuda...


Hans Braun, birkaç yıl adada yaşadıktan sonra cesedi bir halıya sarılı halde bulunmuş. Birkaç ay sonra ise eşi denizde boğularak hayatını kaybetmiş.

Adadaki ölümler bu isimlerle sınırlı kalmaz. Adanın bir sonraki Alman sahibi Otto Grunback ise ani bir kalp krizi sonucu adadaki evde hayatını kaybeder.

Adanın bir diğer talihlisi ise Baron Karl Paul Langheim olur. Çok zengin olan bu baron ise ekonomik iflasın eşiğine gelir..

Gianni Agnelli'nin adanın yeni sahibi olmasıyla akrabaları birer birer ölmeye başlar. Oğlu ise fidyeciler tarafından kaçırılır. Adanın son sahibi Gianpasquale Grappone ise cinayetten suçlanır ve hapse atılır.

Gianpasquale Grappone'nin öldürdüğü 2 kişi ise adanın karşı kıyısında bulunan komşularıdır. Yıllar boyu süren kötü haberler, turistlerin bu güzel adaya akınını durduramaz. Avrupa'nın en lanetli yerlerinden biri ve dünyanın enleri arasında kendine yer bulur.