7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

16.11.2016 - 15:34

Tanrıça Ganga’nın Nehrinde Farklı Hindistan’a Yolculuk

Ganga… Tanrı Vişnu’nun sol ayağından dünyaya dökülen, Hindistan’ın en kutsal suyu. Dağların ve karın efendisi Himavat’ın üç kızının en büyüğü olan tanrıça. Samanyolu ile özdeşleştirilen, damlalarıyla günahlardan arındıran göksel nehir.Ganga… Tanrı Vişnu’nun sol ayağından dünyaya dökülen, Hindistan’ın en kutsal suyu. Dağların ve karın efendisi Himavat’ın üç kızının en büyüğü olan tanrıça. Samanyolu ile özdeşleştirilen, damlalarıyla günahlardan arındıran göksel nehir.


Ülkenin en eski limanı, farklılıkların ve güzelliklerin şehri Kolkata (Kalküta) sokaklarını gezerken, sömürge döneminden kalma yapılar sizi eski zamanlara götürecek. Ganj Nehri’nde kuzeye doğru devam edecek yolculukta, Hinduların önemli hac merkezlerinden Mayapur, ismini tanrıça Kali’den alan tapınaklar kenti Kalna ve Babür İmparatorluğu döneminde Bengal’in başkenti olan Murşidabad gibi bazı kentlerde demir atılacak.

Lüks nehir teknesinin panoramik nehir manzarası sunan geniş kamaralarında her şey dahil konaklamayla sunulan bu programda tapınakları, sarayları, halkları, inanışları, tanrıları ve tanrıçalarıyla Hindistan, her anını yaşamanız için sizleri bekliyor.