7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

26.03.2016 - 16:56

Rolling Stones Küba'yı salladı

ROCK müziğin efsanevi grubu The Rolling Stones, tarihte ilk kez komünist Küba'nın başkenti Havana'da konser verdi. ABD Başkanı Barack Obama’nın Küba ziyaretinden 4 gün sonra düzenlenen konser, ülkedeki değişimin bir parçası olarak görülüyor.İngiliz grubun Deportiva de la Habana beyzbol stadyumuna verdiği 'Concert for Amity / Dostluk Konseri'ne 500 bin kişi katıldı. Ücretsiz konser için grubun hayranları stadyuma 18 saat önceden gitti.


Halkı İspanyolca “Merhaba Havana! İyi akşamlar benim Kübalı halkım!” diye selamlayan grubun solisti Mick Jagger, dinleyicilere “Eskiden Küba’da bizim müziğimizi dinlemenin zor olduğunu biliyoruz ama işte buradayız, çalıyoruz. Bence zaman da artık değişiyor” diye seslendi.

YASAKLI ŞARKIYLA BAŞLADI

Grup, konsere 1968 yılında kaydettikleri ve o dönem Küba halkının gizlice dinlediği ‘Jumpin’ Jack Flash’ şarkısıyla başladı. 18 şarkının çalındığı konser ‘Satisfaction’la sona erdi.

Konserin ardından The Rolling Stones, 'Bu inanılmaz, unutulmaz şov için teşekkürler Küba! Sizi görmek harikaydı' dedi. Rolling Stones’ın ardından İrlandalı rock grubu U2 ve eski Beatles üyesi Paul McCartney’nin de Küba’da konser vermesi bekleniyor.


Rolling Stones kimdir?
Londra'da 1962'de kurulan Rolling Stones, Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts ve Ronnie Wood'dan oluşuyor. Bilboard dergisinin Tüm Zamanların En İyi 100 Müzisyeni Listesi"nde yer alan grubun 29 stüdyo albümü ve 18 canlı konser kaydı var. 50. yılını kutlayan grup, dünya genelinde 200 milyondan fazla albüm satış rakamına ulaşmıştı.