7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

28.11.2016 - 11:49

Oleg Cassini, Jackie ile beyazperdeye de damgasını vuracak

Sezonun en çok beklenen filmlerinden Jackie, 2 Aralık’ta vizyona girecek ve sinamaseverleri 60’ların ABD’sine götürecek. Ancak film tüm zamanların en iddialı stil ikonlarından birini konu alması itibarıyla, moda tutkunlarının da ilgisini çekeceğe benziyor. Jackie’nin zamansız stilinin mimarı Oleg Cassini imzalı tasarımlar, bu kez beyazperdede hayranlık uyandıracak.Bu sezonun en çok beklenen filmlerinden Jackie, 2 Aralık’ta vizyona giriyor. John F.Kennedy’nin suikast sonucu ölümü üzerine First Lady’nin yaşadığı travmaları anlatan film, Oscar ödüllü oyuncu Nathalie Portman’ın fragmanlara dahi yansıyan görkemli performansı sayesinde büyük merak uyandırdı. Ancak Jackie yalnızca sinemaseverler için değil, moda tutkunları için de tarihe açılan dikkat çekici bir sayfa olacak.

Tüm zamanların en dikkat çekici stilinin mimarı Oleg Cassini
Tüm zamanların en iddialı stil ikonlarından Jacqueline Kennedy, bugün hala geçerliliğini koruyan pek çok tarzı yalnızca Amerikalı kadınlara değil tüm dünyaya tanıtan bir figür haline gelmişti.


Bu stilin mimarı ise, danışmanı Oleg Cassini idi. Paris’te doğan ve Floransa’daki güzel sanatlar eğitiminin ardından Hollywood’a gelerek kostüm tasarlamaya başlayan Cassini, kısa süre içerisinde özgün tarzı ile ilgiyi üzerine toplamış, New York’ta kendi modaevini kurmuştu. Sonrasında Beyaz Saray’ın stil danışmanı olarak Jackie Kennedy’ye özel hazırladığı modeller, modacılara on yıllar boyunca en çok ilham veren parçalar haline geldi. Öyle ki, Hollywood’un tanınmış kostüm tasarımcısı Edith Head, “Tarihte modaya yön veren en dikkat çekici stil, Jackie’ninkidir” demişti.

Film için özgün tasarımların kopyaları oluşturuldu
Bugün, Jackie ile Oleg Cassini’nin zamansız tarzı bir kez daha gündeme geliyor. Filmde yer alan pek çok kostüm Oleg Cassini’nin Kennedy için hazırladığı özel tasarımların birebir kopyası. Genç First Lady’nin tüm gardırobunda etkisi olan Cassini, Monako Prensesi Grace Kelly ve ikonik film yıldızı Marilyn Monroe için de pek çok özel tasarıma imza atmıştı.

Adını moda tarihine altın harflerle yazdıran Oleg Cassini’nin mirası günümüzde birbirinden zarif abiye ve gelinlik koleksiyonları ile yaşamaya devam ediyor. Klasik detaylarla çağdaş dokunuşları mükemmel şekilde harmanlayan Oleg Cassini koleksiyonları, her stile ve her yaşa uygun yüzlerce gelinlik ve abiye modeliyle, dünyanın dört bir yanındaki kadınların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Oleg Cassini hakkında:
Oleg Cassini, yarım asırlık bir Amerikan markasıdır. Gelinlik ve abiyede ABD’nin bir numaralı markası olup, koleksiyonları tüm dünyada 400’den fazla mağazada satılmaktadır.
Şu an İstanbul’da Metrocity AVM, Marmara Forum AVM, Cevahir AVM, Mall Of İstanbul, Modern East AVM ve Bağdat Caddesi’nde, Ankara’da Armada AVM ve Ankamall AVM’de, Bursa’da Anatolium AVM’de ve Samsun’da Piazza AVM’de bulunan mağazaları ile müşterilerine hizmet vermektedir.
Tüm dünyada en büyük gelinlik ve abiye üreticisi olarak anılan markanın tasarımları, geniş ve konusunda uzman bir tasarımcı kadrosu tarafından ABD’de geliştirilmektedir.
Müşterilerine en iyi tasarım ve kaliteyi uygun fiyatlar ile sunabilmeyi temel ilke edinen markada; gelinlikten duvağa, saç aksesuarından ayakkabıya kadar bir gelininin ihtiyaç duyabileceği her türlü ürünü bulmak mümkündür.
Oleg Cassini Bağdat Caddesi: 0 216 385 88 99
Oleg Cassini Cevahir AVM: 0 212 380 07 77
Oleg Cassini Metrocity AVM: 0212 344 15 93
Oleg Cassini Mall Of İstanbul AVM: 0212 809 05 36
Oleg Cassini Marmara Forum AVM: 0212 466 61 26
Oleg Cassini Modern East AVM: 0216 504 58 03
Oleg Cassini Ankara Armada AVM: 0 312 219 20 15
Oleg Cassini Ankamall AVM: 0 312 541 1212
Oleg Cassini Bursa Anatolium Alışveriş Merkezi: 0224 261 31 82
Oleg Cassini Samsun Piazza AVM: 0362 290 32 32