7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

16.11.2016 - 17:12

Demirtaş'ı Yan Koğuşlardan Taciz Ediyorlar

Cezaevindeki Selahattin Demirtaş, sağında ve solunda bulunan koğuşlarda farklı siyasi görüşten mahkumlar tarafından sloganlarla rahatsız ediliyormuş.HDP Milletvekili Osman Baydemir, TBMM'de tutuklu milletvekillerinin cezaevi koşullarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Demirtaş'ın yan koğuşlardaki mahkumlar tarafından sloganlarla taciz edildiğini söyleyen HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, "Eş genel başkanlarımız özgürlüğe kavuşuncaya kadar bizim açımızdan hiçbir yasa, KHK ve anayasal çalışma meşru değildir." dedi.

GAZETECİ SORDU, BAYDEMİR DOĞRULADI

Bir gazetecinin, "Selahattin Demirtaş'ın psikolojik işkence gördüğüne yönelik haberler çıktı. Sağında ve solunda bulunan koğuşlarda farklı siyasi görüşten mahkumların sloganlarla tacizi yönünde iddialar doğru mu?" sorusu üzerine Baydemir, "Biz birkaç gün boyunca tecrit uygulamasının ve olası saldırıların önlenmesi konusunda kimi temaslarımız oldu. Bu temaslardan sonuç almadığımız için bu çağrıyı yapma ihtiyacı doğdu. Evet dedikleriniz doğrudur." yanıtını verdi.

MHP'YE SUNULAN ANAYASA TEKLİFİ

AK Parti'nin anayasa değişikliği teklif taslağını MHP'ye sunması ve HDP'nin tavrına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Baydemir, "Eş genel başkanlarımız özgürlüğe kavuşuncaya kadar bizim açımızdan hiçbir yasa, KHK ve anayasal çalışma meşru değildir." değerlendirmesinde bulundu.