7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

16.11.2016 - 15:44

13 Sanatçının Eserini Demirören İstiklal’de Görmek için Son Günler

Türkiye’nin ilk fotoğraf festivali 24. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri bu yıl da yoğun ilgi gördü. Etkinliğin ev sahipleri arasında yer alan Demirören İstiklal’de 1 Kasım’da başlayan 13 farklı sanatçının eserlerinin yer aldığı sergide son günler yaşanıyor.Açıldığı günden bu yana düzenlediği sanat etkinlikleriyle ön plana çıkan Demirören İstiklal, bu yıl kapılarını 24. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri’ne açtı.

Bu yıl ‘Thanatos – Tek Düşmanım Kendim’ temasıyla düzenlenen etkinliğe ulusal ve uluslar arası birçok sanatçı katılırken, söyleşiler, forumlar ve fotoğraf gösterimleri büyük ilgi gördü.

Tema özetle; kişilerin içinde ölüm ve yok olma korkusundan kaynaklanan saldırganlık duygusunun hep var olduğu, çeşitli şekillerde baskılandığı ancak tamamen yok etmenin mümkün olmadığı, bunun ancak etkin bir demokrasi ve hukuk düzeniyle sağlanabileceği üzerinde duruyor.

13 Sanatçı 13 Farklı Bakış Demirören İstiklal’de

Yerli ve yabancı 13 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergide çok çarpıcı eserler göze çarpıyor. Suriyeli fotoğraf sanatçısı Issa Touma’nın Suriye’de yaşananları anlattığı ‘Henüz Yitirmediğimiz Kadınlar’ serginin öne çıkan eserleri arasında yer alıyor.

Birbirinden farklı sanatçıların dünyasına yolculuk edeceğiniz sergiler 30 Kasım’a kadar Demirören İstiklal’de görülebilir.