7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

16.11.2016 - 15:14

ALBERT EINSTEIN, BALMUMU FİGÜRÜYLE ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük dâhilerinden Albert Einstein’ın, 28 Kasım’da kapılarını açacak Madame Tussauds İstanbul’da sergilenecek balmumu figürü, ilk olarak LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da çocuklarla buluştu.Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’de hizmet veren LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, çocukların örnek aldığı tüm zamanların en önemli bilim insanı Albert Einstein’ın balmumu heykeliyle eğlenceli ve öğretici etkinliklerine yeni bir boyut kattı.

Madame Tussauds’nun 28 Kasım’da İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasının ilk iki katında hizmete girecek İstanbul merkezinde yer alacak Albert Einstein figürü, açılış öncesinde LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da sergilendi. Merkezde çocukların yoğun ilgisini çeken Einstein figürü, büyük dâhinin 1930 yılındaki halini esas alıyor.

Eğlence ve heyecan dolu bir dünya
Yapımında 2 milyon LEGO® parçası kullanılan, Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND® Discovery Centre’ı olan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, 3-10 yaş arası çocuklu aileler için eğlenceli ve öğretici etkinlikler sunuyor. Eğlence merkezinde heyecanlı LEGO® gezileri, 4 boyutlu sinema, LEGO® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO® Fabrika Turu, Master Model Builder tarafından yönetilen atölye çalışmaları, temalı oyun alanları ve İstanbul’un simgelerinin inşa edildiği LEGO® MINILAND bulunuyor.