7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

20.06.2016 - 11:38

ABD'li aktör Anton Yelchin kazada öldü

Star Trek serisindeki performansıyla adından söz ettiren dünyaca ünlü aktör Anton Yelchin, akılalmaz bir kaza sonucunda 27 yaşında hayatını kaybetti.ABD'nin yıldızı en parlak genç aktörleri arasında gösterilen Anton Yelchin'in menajeri Jennifer Allen, Rusya doğumlu oyuncunun trajik bir kazada öldüğünü doğruladı.

SIKIŞARAK CAN VERDİ

Yelchin'in gece yarısından sonra saat 01.00 sularında hayatını kaybettiği belirtildi.

Genç aktörün, garajının önündeki eğimli yolda kayan otomobili ile demir parmaklıklar arasında sıkışarak öldüğü bildirildi.

Los Angeles Polis Teşkilatı Sözcüsü Jenny House, "Aracından indikten sonra; otomobil, onu demir parmalıklar ve bahçe duvarına doğru sıkıştırmış. Bu travma da ölümüne neden olmuş" diye konuştu.

Çeşitli gençlik dizilerinde rol aldıktan sonra Uzay Yolu (Star Trek) serisinde gösterdiği performansla ününü arttıran Yelchin'in ölümü sinemaseverleri yasa boğdu.


Anne babası profesyonel artistik buz patencisi olan ve altı aylıkken ailesiyle birlikte ABD'ye taşınan Yelchin, Star Trek serisinin yanı sıra Terminatör Kurtuluş, Korku Gecesi ve yönetmenlerinin arasında Fatih Akın'ın da bulunduğu Seni Seviyorum New York filmlerinde oynamıştı.

Başta "Şirinler" olmak üzere çok sayıda animasyon filmine de sesiyle katkıda bulunmuştu.

IMDB sitesine göre genç aktörün hali hazırda vizyona girmeyi bekleyen beş filmi bulunuyordu.