7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

18.11.2016 - 13:54

20 dakikada göbeğe veda

Devir zamanla yarışma dönemi. Hal böyle olunca da kendimize ayırdığımız süre de kısalıyor. Kişiye özel kas ve yağ analizinden yola çıkılarak hazırlanan yeni egzersiz programı XBody haftada iki gün, 20'şer dakikalık sporla bölgesel incelme sağlıyor, bel ve sırt ağrılarını hafifletiyor.Uzun yıllar boyunca medikal alanda, fizik tedavi yöntemi olarak kullanılan, yeterli süre ve şiddetle, kasların çalışma performansına katkı sağlayan EMS sistemi artık günlük egzersize de hizmet ediyor. EMS ile birlikte çalışan XBody yöntemi yağ yakma ve sıkılaşmanın yanı sıra duruş bozukluğu, sırt ve bel ağrılarından kurtulmaya da katkı sağlıyor. Aslında XBody yöntemi adını EMS training sisteminin uygulandığı bir cihazın markasından alıyor. EMS sistemi, vücuda gelen belirli düzeydeki akımlar motor sinir hücreleri aracılığıyla kas aktivasyonunu sağlıyor. Aktive olan kas dokusu ile kişiye özel dizayn edilmiş egzersiz rutini, antrenmanların daha kaliteli olmasını sağlıyor. Böylece haftada sadece 20 dakikalık kuvvet antrenmanları ile kişilerin haftalık spor ihtiyacını karşılanıyor.
KİŞİYE ÖZEL PROGRAM
XBody'nin etkili olmasının nedeni programın kişiye özel hazırlanması. Kişiye özel çıkartılan kas ve yağ analizi sonucunda, hangi bölgeye ne etkide fitness, pilates ve kardiyo hareketleri yapılacağı belirleniyor. Uygun düzeyde gelen akımlar, kaslarınızın maksimum performansta çalışmasını sağlıyor. Kişisel aktivitelerinizin daha kaliteli olmasını sağlayan sistem, zamanınızı çalmadan, en kaliteli kas aktivitelerini size sunuyor.
KİMLER UYGUN

Uzmanlara göre 16 yaşından itibaren, fitness, pilates ve kardiyo hareketleri XBody ile yapılmasında bir sakınca yok. Zira benzer yöntemler 1960'larda sporcuları müsabakalara hazırlarken de kullanılıyordu. Hamileler, kalp pili kullananlar, epilepsi, kanser ve MS hastaları için uygun olmayan XBody, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan herkese hitap ediyor.

SİSTEMİN EN BÜYÜK FARKI
EMS (Electro Musculer Stimilasyon-Elektriksel Kas Uyarımı Sistemi), vücuda gelen akımların motor sinir hücreleri aracılığıyla kas aktivasyonunu sağlaması prensibine dayanıyor. Elektriksel kas uyarımı yapan EMS teknolojisi, insan fizyolojisinde beynin kasları çalıştırma mantığının bire bir uyarlaması.


Beyin kendi ürettiği impulsları kullanarak motor sinirler üzerinden kasları nasıl uyararak çalıştırıyorsa, elektriksel kas uyarımı da düşük frekanslı elektriksel akımlarla aynı sonucu veriyor. Özellikle fizik tedavide kullanılan bu sistem, eklem, kas ve kilo sorunlarında yardımcı oluyor. Tüm vücudu baskı yapmadan çalıştırdığı için spor yapmasına kısıt getirilen çoğu kişinin dahi kullanabildiği EMS, XBody stüdyolarında uzmanlar eşliğinde yapılan haftada iki günlük ve 20-25 dakikalık sağlıklı egzersizlerle fayda ediyor.