7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

28.11.2016 - 11:28

Sinan Engin'den Emre Belözoğlu itirafı

Sinan Engin, Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye transferini Göksel Gümüşdağ'ın engellediğini söyledi.Beşiktaş maçında Emre Belözoğlu oyundan çıkana kadar yine performansıyla alkışları topladı.

Performansıyla göz dolduran 36 yaşındaki Emre Belözoğlu sezonun başında Fenerbahçeyle adı anılmıştı. O dönemde çıkan haberlerde Belözoğlu'nu Advocaat'ın istemediği söylenmişti.

'NEDEN BIRAKAYIM'

Konuyu yeniden gündeme getiren Beyaz Futbol yorumcusu Sinan Engin, Belözoğlu'nu Advocaat'ın istediği ancak Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın bırakmadığını söyledi.

Gümüşdağ'ın 'Benim takımım da şampiyonluğa oynuyor neden bırakayım' dediği söyledi.

SON DAKİKAYA KADAR İSTEDİLER

Engin, Fenerbahçe'nin milli futbolcuyu son dakikaya kadar istediği söylerken bu bilgileri Belözoğlu'nun kendisinden aldığını söyledi.

MOSSORO İÇİN BEŞİKTAŞ İTİRAFI

Sinan Engin, Medipol Başakşehir'in Brezilyalı oyuncusu Mossoro için de bir itirafta bulundu. Sinan Engin, Mossoro'nun Beşiktaş'ın kapısından döndüğünü açıkladı.

Sinan Engin, Mossoro konusunda, "Aynı Ribery'de olduğu gibi önerdim. Sao Paulo'da bir maça gittim. Orada gözüme çarptı. O zaman Rıza hocaya söyledim. Rıza hoca Beşiktaş'ta görev yapıyordu. Mossoro o zaman ikinci ligde oynuyordu. Rıza Çalımbay istemedi diye bir şey yok. Olmadı. Araya başka oyuncu girdi. Şimdi istesen alamazsın. Başakşehir 5 milyon Euro ister' dedi.

Bilindiği üzere Rıza Çalımbay 2005 Ocak ve Ekim aylarında Beşiktaş'ta görev yapmıştı.