7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

12.12.2016 - 12:43

Saat açıklandı! İstanbul'a ağır kar geliyor

İSTANBUL hava durumu tahmini meteorolojiden kar uyarısıyla geldi. İstanbul'a kar yağışı yarın geliyor. Meteoroloji hava durumu tahmininde kar için saat verdi. 13.12.2016 salı günü akşam eve dönmekte zorlanabilirsiniz.İSTANBUL’da yılın ilk etkili kar yağışı yarın başlayacak. Meteoroloji İstanbul hava durumunu uyarıyla ilan etti. İstanbul'da kar için saat verildi. Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop için de kar uyarısı geldi.
Yarın yani 13 Aralık salı günü İstanbul yılın en etkili kar yağışı ile tanışacak.
Kar yağışı öğleden sonra saat 15.00'da başlayacak ve ertesi gün yani 14.12.2016 çarşamba gününe kadar devam edecek.

ÇARŞAMBA KAR SAĞANAĞI VAR
Kar yağışı salı günü önce sulu kar olarak görülecek. Meteorolojinin uyarısına göre ardından yoğun kar yağışı başlayacak. Çarşamba günü sabah saatlerine kadar da İstanbul'da kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte aralıklı kar sağanakları görülecek.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI 5 SANTİMİ BULACAK
Kar yağışının kıyılarda ciddi bir örtü yapması beklenmiyor. Ancak kentin kuzey ve yüksek kesimlerinde yer yer 5 cm’ye kadar örtü yapabileceği bildiriliyor.
YARIN İŞ DÖNÜŞÜ YOLDA KALABİLİRSİNİZ
İstanbul'daki kar yağışı için tedbirlerinizi alın. Zira kar yağışının ulaşımda ciddi aksamalar yapma ihtimali var. Haliyle yarın yani 13 aralık salı günü aracınızla işe gitmek yerine toplu taşıma araçlarını tercih edin. Akşam saatlerinde kar bastırmış olacağı için yolda kalabilirsiniz.
HAVA DURUMU BU İLLER İÇİN DE UYARI VAR
Bugün akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar şeklinde başlayan yağışlar yarın yani 13.12.2016 Salı akşam saatlerinden itibaren kıyılarda da kara dönecek. Meteorolojinin sitesinde bugün yer alan uyarıda kar yağışı beklenen iller Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop olarak duyuruldu. Bu illerde kuvvetli kar yağışı etkili olacak ve kent merkezlerinde 10 – 20 cm, yüksek kesimlerde ise 20 -50 cm arasında kar örtüsü bırakacak.
HAVA SICAKLIĞI ÇOK DÜŞECEK
13.12.2016 Salı günü kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklık mevsim normallerinin altına inecek.