7renkonline.com Ana Sayfa FOTO VİDEO

26.10.2016 - 14:02

İşte yeni Macbook

Apple'ın iki gün sonra gerçekleştireceği tanıtım etkinliğine dair yeni bir detay ortaya çıktı. Apple'ın bu etkinlikte tanıtacağı yeni nesil Macbook Pro'da OLED panel kullanılacağı belirtiliyor.Bildiğimiz üzere uzun süredir yeni Macbook'ların klavye kısmında OLED panelin yer alacağı konuşuluyor. Klavye rakamlarının hemen üst kısmında olması beklenen bu panelde hem kontrol tuşlarının (F1, F2, F3…) hem de sık kullanılan veya istenen uygulamaların yer alacağı tahmin ediliyor.

İşte bu beklenti boşa çıkmayacak gibi görünüyor. Zira Apple'ın kısa süre önce 'Magic Toolbar' yani 'Sihirli Araç Çubuğu' isim hakkını satın aldığı ortaya çıktı. Söz konusu patentin Presto Apps America LLC şirketi tarafından satın alındığı ifade edildi fakat bu şirketin Apple için çalışan firmalardan biri olduğuna inanılıyor. Bu şekilde satın alma işlemi dikkat çekmiyor.

Diğer taraftan Magic Toolbar ismi Endonezya, Kanada ve Malezya gibi ülkelerde de satın alındı. Bu ülkelerde isim hakkını satın alan kişilerin, aynı zamanda Airpods ismini de satın aldığı ortaya çıktı.

Yani Endonezya, Kanada ve Malezya'da Magic Toolbar isminin kullanım hakkını satın alan kişiler, Apple'ın geride bıraktığımız ay tanıttığı kablosuz kulaklık olan Airpods'un da ismini satın almış.

Tüm verileri alt alta topladığımızda Apple'ın yeni nesil Macbook'larda sihirli panel kullanacağı aşikar görünüyor. Fakat bu panel bir sonraki nesilde de gelebilir. Zira tanıtıma saatler kala Apple'ın bu patenti aldığı yeni ortaya çıkıyor. Bu nedenle yeni nesil panelin bir sonraki Macbook modellerinde kullanılabileceği ifade ediliyor.